Informace pro rodiče – říjen

Vážení rodiče,
1. 10. pojedeme do Sokolovny v Pečkách na „Sokolení – hry našich dědečků a babiček“ a tělesnou výchovu. Vše je hrazeno, děti musí mít sportovní halové přezutí (obuv nesmí dělat „čáry“) a sportovní převlečení. Odjíždíme autobusem v 7.41 z Vrbové Lhoty, ze školy odcházíme v 7.30,
na základě návratky mohou děti čekat na zastávce ve Vrbové Lhotě či Pečkách nebo přistoupit v Ratenicích a při návratu naopak.
Pátkem 2. 10. zahájí činnost kroužek počítačů, nezapomeňte
na platbu na účet DDM Poděbrady.
V týdnu října 5. – 9. 10. opět proběhne soutěž
ve sběru starého papíru, stejným způsobem jako v loňském roce – dobře svázané a zvážené balíčky budou děti odkládat na chodbě při příchodu
do školy. Hmotnost sběru nahlašují paní učitelce v MŠ. Pokud byste přiváželi větší množství, nenoste je do chodby, ale uložíme papír rovnou v garáži.
20. 10. se uskuteční další projektový den z větší části financovaný EU – pojedeme do Sedmihorek v Českém ráji, kde nám pan Ziegler poví
o neživé přírodě a třeba si děti i něco zajímavého odvezou. Přesnější informace ještě obdržíte.
22. 10. nás navštíví ilustrátorka dětských knížek (Ilona KOMÁRKOVÁ, https://www.kosmas.cz/autor/56341/ilona-komarkova/), popovídá si s dětmi a pod jejím vedením proběhne s dětmi workshop. Vybíráme 40,- Kč dne 19. 10.
26. a 27. 10. vyhlašujeme ředitelské volno. Na pondělí a úterý v případě zájmu připravíme výlet nebo návštěvu ekocentra.
29. a 30. 10. (podzimní prázdniny) může být k dispozici školní družina v prostorách školy a okolí.
Upřesníme podle situace, ale potřebujeme zjistit počet účastnících se dětí.
Vzhledem k platnosti GDPR máme vytvořené chráněné mailové adresy (v.prochazka@skolavrbovka.cz, m.cerna@skolavrbovka.cz, j.sramotova@skolavrbovka.cz, m.petrakova@skolavrbovka.cz,
g.postranecka@skolavrbovka.cz, m.jelinkova@skolavrbovka.cz, j.purslova@skolavrbovka.cz, m.peskova@skolavrbovka.cz). Na tyto adresy posílejte pouze maily, které považujete za osobní – obsahující důvěrné údaje.
Pro běžnou korespondenci používejte, prosím, původní adresu – zsams.vlhota@email.cz.
Třídní schůzky předběžně plánujeme na 12. 11. formou konzultací.
Žádáme Vás o kontrolu žákovských knížek alespoň jedenkrát týdně, potvrzení této kontroly v ŽK svým podpisem a pečlivé čtení měsíčních informací.
Přejeme Vám hezký podzim.